Hautalan Sähkömoottori Oy

Hautalantie 17
33560 Tampere, Finland

Tel: +358 (0)3 3140 2111
Fax: +358 (0)3 3140 2133

FO: 0398823-7

Mejl

förnamn.efternamn(at)hautalan.fi
info(at)hautalan.fi

Vi har öppet

vardagar 8-16

Jour

+358 (0)50 552 2100

 

Kontaktform

äLä KIRJOITA TäHäN MITääN

› Privacy and data protection policy

Anja Uusi-Rajasalo

VD

Försäljning av elmotorer, begagnade elmotorer och reservdelar.

Elmotor expert

anja.uusi-rajasalo@hautalan.fi
+358 (0)50 468 5876

Rauno Rajala

Försäljningschef (Senior)

Försäljning av elmotorer och frekvensomriktare.

Utlandsförsäljning

rauno.rajala@hautalan.fi
+358 (0)40 703 0702


Veli-Pekka Erenius

Försäljningschef (Junior)

Försäljning av elmotorer och frekvensomriktare.

Utlandsförsäljning

veli-pekka.erenius@hautalan.fi

+358 (0)50 468 4800

 

 

Pirkko Rohola

Underhållschef

Försäljning av elmotorer, begagnade elmotorer, reservdelar.

Elmotor expert

pirkko.rohola@hautalan.fi
+358 (0)50 572 9894

Joni Suonpää

Underhållschef (Junior)

Försäljning av elmotorer, begagnade elmotorer, reservdelar.

Elmotor expert.

joni.suonpaa@hautalan.fi
+358 (0)50 440 0365

 

Olga Burnevskaya

Reskontra

olga.burnevskaya@hautalan.fi

+358 (0)50 529 8593

Suvi Uusi-Rajasalo

Ekonomiassistent

suvi.uusi-rajasalo@hautalan.fi
+358 (0)3 3140 2111

Arttu Uusi-Rajasalo

Förråd och logistik

+358 (0)3 3140 2111